RECETA E SUPES DIMERORE ME XHINXHER DHE HUDHER, Që lufton gripin, ftohjen, zbut sekrecionet dhe infeksionet e sinozitit

Kjo recetë e shijshme tradicionale “mjekësia në një filxhan” do t’ju japë gjithçka që ju nevojitet për të qëndruar i mbrojtur dhe për të mbajtur trupin tuaj të plotë energji këtë dimër.

Sipas Mjekësisë Tradicionale Kineze, çdo përbërës që hahet direkt lidhet me një pjesë specifike të trupit ose funksionit trupor. Duke thënë këtë, çdo individ është i ndryshëm dhe për këtë arsye është e rëndësishme që të dëgjoni trupin tuaj dhe të zgjidhni ushqimet që janë specifike për simptomat tuaja.

Ginger është një nga ato ushqime që shkaktojnë një efekt ngrohjes në trup. Kur mendojmë për muajt e verës, ne e shoqërojmë atë kohë të vitit me ushqime të freskëta, si kastravec dhe domate. Kur shqyrtojmë ushqimet gjatë muajve të ftohtë të vitit, duhet të mendojmë për ngrohjen e erëzave të tilla si xhenxhefil, kanellë dhe supave të ngrohta.

Shtimi i hudhrave e bën këtë recetë një shërim të sigurt dhe parandalimin e sëmundjeve të tilla si gripi, të ftohtit të zakonshëm dhe infeksione të ndryshme të sinuseve që mund të ndikojnë më lehtë në trup gjatë dimrit.

Më poshtë është një recetë fantastike që kombinon vetitë shëruese të hudhërës dhe xhenxhefilit, me cilësitë e shëndetshme, të shëndetshme dhe ngrohjen e një vakt të shijshëm dimëror.

Përbërësit:

4 qepë të njoma – të prerë imët
50g feta rrënjë xhenxhefil i grire imët
2 thelpinj hudher- te qeruar dhe grire
7 filxhanë lëng supë pule
1 spec djegës i mesëm
Kërpudha – fakultative

Metoda:
Vendosni qepë, hudhra, kërpudha (nëse përdorni) dhe xhenxhefil në një tigan të madh dhe i gatuani në një nxehtësi të ulët për 2 minuta.
Shtojani te tjerat në vlim.
Butësisht zieje derisa të gjithë përbërësit të jenë zbutur.
Shtoni spec djegës dhe zieni për 5 minuta më tej, para se të shërbeni me bukë të theku dhe pak leng limoni